İZDES (İZLEME DEĞERLENDİRME SİSTEMİ) İSTANBUL ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.
 
İçişleri Bakanlığı, bağlı kuruluşları ve taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının iyileştirilmesi, iyi uygulama öreklerinin paylaşılması, yürüttükleri faaliyetlerin insan odaklı ve vatandaş memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı içinde Bakanlığın Stratejik Planında belirtilen amaç ve hedeflere ulaşması, merkez ve taşra teşkilatları arasında koordinasyon kanallarının etkinleştirilmesi amacıyla "İZDES" İzleme Değerlendirme Sistemi 81 ilde eş zamanlı başlatılmıştır.
 
İZDES çalışmaları İlimizde 25-26-27 Temmuz 2017 tarihlerinde, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü ve İZDES Ekip Koordinatörü Sn. Sinan GÜNER, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. İbrahim Süha KARABORAN, İstanbul Vali Yardımcıları Sn. Cemalettin ÖZDEMİR, Sn. M. Ali ÖZYİĞİT, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Müdürlükleri, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü temsilcileri ve Valilik Birim Amirlerinin katılımları ile Valiliğimiz Sirkeci yerleşkesinde gerçekleştirilmiştir.
 
Çalışma kapsamında;
  1. Gün İçişleri Bakanlığı bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşların il teşkilatı amirleriyle bilgilendirme toplantısı yapılarak, hazırlanan kontrol listelerine uygun yerinde incelemelerde bulunulmuştur.
  2. Gün İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlükleri ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yerinde ziyaret edilerek İZDES projesi hakkında bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir.
  3. Gün İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı yerinde ziyaret edilerek İZDES projesi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 
İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 3 gün süren İZDES projesi İstanbul çalışması, yapılan bilgi aktarımları, yerinde inceleme çalışmaları ve eksikliklerin raporlanması ile tamamlanmıştır.